• Everdell (edycja polska)

Poznaj dolinę Everdell, zakochaj się w niej i zbuduj tam swój dom!

Brak towaru
199.00
Wpisz swój e-mail
Cena przesyłki 14
Paczkomaty InPost 14
Kurier 18
Kurier (Pobranie) 25

Nie ma piękniejszego miejsca niż dolina Everdell

Dolina Everdell ukryta jest pod konarami drzew, nieopodal szemrzących strumieni nad którymi leżą omszałe kamienie. To właśnie tutaj rozwija się społeczność leśnych zwierząt.

Twoim zadaniem będzie wcielić się w rolę przywódcy leśnej społeczności, rozwój miasta skrytego pod konarami Wiecznego Drzewa i przygotowanie się na nadejście zimy.

W tym celu zbudujesz wiele budynków, zatrudnisz różne stworzenie i będziesz uczestniczył w wydarzeniach. To dopiero będzie rok w krainie Everdell!

A wszystko to w naprawdę cudownej i estetycznej oprawie!

image

Gra planszowa Everdell

Jest dynamiczną grą ekonomiczną inteligentnie łączącą planszę z typową grą karcianą. Gra wykorzystuje mechanikę przydzielania pracowników oraz rozbudowywania swojego pola gry. Polubisz Everdell nie tylko za zaskakująco przyjemną i przejrzystą mechanikę, ale przede wszystkim za magię, baśń i opowieść, która towarzyszy rozgrywce.

Everdell wprost uwodzi estetyką grafik, trójwymiarowym Wiecznym Drzewem i swoimielementami - ładnymi i przyjemnymi w dotyku. Warto zagłębić się w dolinę Everdell, spojrzeć na liście opadające z Wiecznego Drzewa i poczuć muśnięcia wiatru niosącego szmer potoku.

Rozgrywka w Everdell jest prawdziwym wyzwaniem intelektualnym połączonym z przyjemnymi wrażeniami estetycznymi.

Jak się gra w Everdell?

Gracze na zmianę przydzielają pracowników zbierających zasoby (gałęzie, kamyki, żywicę i jagody), zagrywają karty lub przechodzą do następnej fazy gry (kolejnej pory roku). Każdy gracz ma ograniczoną liczbę pracowników i musi mądrze dysponować kartami i zasobami, tak żeby przynieść dobrobyt swojej osadzie i przygotować ją do nadchodzącej nieuchronnie zimy. Zagrywanie kart sprawia, że z czasem pojawia się więcej możliwości i rozgrywka nabiera tempa. Jedne elementy gry zaczynają wspierać inne, gra staje się dynamiczna, a osada się rozrasta.

Wraz z rozwojem miasta kolejne karty wpływają na inne, dzięki oryginalnym powiązaniom pomiędzy elementami gry każdy gracz może przyjąć inną strategię, a rozgrywka się nie nudzi. Wraz z każdą kolejną porą roku przybywa pracowników, kart i możliwości.

Zwycięża ten gracz, który w momencie nadejścia zimy, będzie miał najwięcej zdobytych punktów za zorganizowane wydarzenia, zbudowane w mieście budynki i mieszkające tam stworzenia.

Interakcja pomiędzy graczami ograniczona jest do minimum i w większość jest pozytywna. Ale jeśli lubisz więcej wzajemnej interakcji to nie problem! Rozszerzenie Krostowiec to zapewni!

Instrukcja napisana jest w sposób przejrzysty i zrozumiały. Nie budzi wątpliwości w trakcie rozgrywki.

image

Dlaczego pokochasz grę planszową Everdell?

Everdell to gra wielu możliwości i strategii. Każda rozgrywka może potoczyć się inaczej. Zasady są przejrzyste i łatwo przyswajalne, a ilość możliwości nie przytłacza tylkozachęca do realizacji różnych pomysłów. Nie bez znaczenia jest to jakie wrażenie wizualne robi gra Everdell: przestrzenna plansza, rysunki, znaczniki, żetony i inne komponenty.

Dzięki grze Everdell masz szansę rozwinąć swoje strategiczne zdolności.

Nie daj się jednak uwieść uroczym zwierzątkom i grafikom! Everdell to gra strategiczna wymagająca od graczy przemyślanych działań, a niekiedy srogiego kombinowania! Gra skierowana jest do dorosłych, wytrawnych graczy i starszych nastolatków.

Zawartość pudełka gry Everdell:

 • plansza, w tym trójwymiarowe Wieczne Drzewo

 • 4 żetony wydarzeń podstawowych

 • żetony punktów (10 x "3 punkty", 20 x "1 punkt")

 • 20 żetonów użycia

 • 8-ścienna kość (do gry solo)

 • 128 kart stworzeń i budowli

 • 11 kart lasu

 • 16 kart wydarzeń specjalnych

 • 30 jagód

 • 30 gałązek

 • 25 bryłek żywicy

 • 20 kamyków

 • Przejrzysta instrukcja z bujnym tłem fabularnym

"Everdell" (fragment)

Podczas długiej wędrówki,
Nie wadząc nikomu,
Przecierali ścieżki,
By szukać nam domu.

Teraz piękne miasta
Budujemy w krainie,
Pracując w mozole
Czy w lecie czy w zimie.

Wszystko czego mi trzeba,
To być blisko Ciebie
W opadających liściach
Przy Wiecznym Drzewie.

Liczba graczy 1 - 4
Wiek od 14 lat
Czas gry ok. 60 min.
Poziom losowości Niski
Interakcja pomiędzy graczami Niska
Złożoność zasad Nieskomplikowane
Dostępność do 48 godzin
 • Jestem po pierwszej rozgrywce i wydaje się całkiem fajna, aczkolwiek już czuję, że granie na podłodze (w moim wypadku niestety najczęstsze) nie przejdzie w jej wypadku. Kto nigdy nie gonił gumowej jagody i nie próbował wydrzeć jej z pazurów kotu, ten nie zna życia. Mechanika całkiem przyjemna, workerplacement z delikatną nutką deckbuildingu. Jedyne na co można narzekać tak naprawdę to drzewo. Raz złożone nie powinno być rozkładane. Po sieci krąży wiele opinii na temat tego elementu gry, ale gdy tylko zabrałem się za jego składanie już poczułem, że nigdy więcej go nie rozłożę, bo to się może skończyć tragicznie. Everdell prezentuje się wspaniale, ma piękne grafiki, wszystkie elementy (może po za tym nieszczęsnym drzewem) jest wykonane na wysokim poziomie. Myślę, że mógłbym polecić z czystym sumieniem tę grę niemalże każdemu.
  Ejdi (2020-12-17)
  Jakość wykonania
  Radość z gry
  Ocena ogólna
 • Jest przepiękny z tym drzewkiem... gumowe jagódki... patyczki, tylko strasznie ciężki. Nie wiem jak długo wytrzyma drzewko
  Monia (2020-08-24)
  Jakość wykonania
  Radość z gry
  Ocena ogólna
 • Everdell jest najbardziej wciągającą grą planszową w jaką kiedykolwiek grałem! Zwyczajnie wciąga!
  Carlos (2020-06-28)
  Jakość wykonania
  Radość z gry
  Ocena ogólna