• Kategorie
  • Szukaj
  • Stategiczne Gry Planszowe

Gry planszowe strategiczne dla pasjonatów historii i fantastyki

Nieodłączny motyw walki lub rywalizacji bitewnej pomiędzy zwaśnionymi stronami to dominujący temat, którym wyróżniają się niemal wszystkie gry planszowe strategiczne z naszej oferty. Gracz, decydując się na wybór jednej z ciekawych pozycji, będzie musiał stawić czoła różnym modelom zarządzania zasobami. Chodzi przede wszystkim o potencjał: ludzki, ekonomiczny, militarny i geopolityczny. W ten sposób można odwrócić bieg wydarzeń, które w historii często kończyły się odmiennym rozstrzygnięciem. Bitewne gry planszowe to strategia oparta na planie akcji w czasie batalii wojennej pomiędzy armiami państw lub przedstawicielami świata fantasy. Nierzadko to kilka edycji tej samej rozgrywki, która przenosi się w inne otoczenie albo do strefy przeciwnika.

Wciągająca fabuła gier planszowych strategicznych

Ciekawy, wymagający zaangażowania uczestników scenariusz jest jednym z głównych atutów, jakimi wyróżnia się interesująca gra strategiczna planszowa z naszej oferty. W tej kategorii rozgrywek przeważa umiarkowany bądź złożony model fabuły, związanej z przygotowywaniem koncepcji poszczególnych posunięć. Właśnie taką perspektywę rywalizacji na planszy zapewniają tytuły: „Wojna o Pierścień”, „Gra o Tron”, „7 Cudów Świata”, „Cyklady” czy „111 - Alarm dla Warszawy”. Co ciekawe, nie wszystkie pozycje oznaczają starcie pomiędzy graczami w danej batalii. Niekiedy ukończenie gry strategicznej planszowej wymaga współpracy pomiędzy uczestnikami lub interakcji, które wskazuje scenariusz. Dalszy rozwój akcji jest możliwy dzięki dodatkom i aktualizacjom.

Strategia przede wszystkim

Chcesz zostać strategiem? Z naszymi grami jest to możliwe! Spędź więc czas z przyjaciółmi lub rodziną przy najgłośniejszych i najbardziej znanych grach planszowych strategicznych. Co dla Ciebie przygotowaliśmy? Poznaj m.in. Warhammer: Diskwars - Zestaw Podstawowy. To gra, podczas której na wszystkich ziemiach Starego Świata ścierają się armie Orków, Demonów Chaosu, Wysokich Elfów i Imperium ludzi. Poprowadź do walki swoje oddziały i stań się legendą! Masz ochotę przenieść się do starożytnego Egiptu? Wybierz grę Kemet - reprezentuj egipskie plemię i pokonaj przeciwnika podczas chwalebnej bitwy, wzywając na pomoc bogów Egiptu. Co ważne, w naszych planszowych grach strategicznych to od gracza będzie zależał przebieg każdej bitwy, a przy kolejnych podejściach może on być odmienny od wcześniej założonej strategii.

Analizuj, myśl, baw się!

Dynamicznie zmieniająca się sytuacja podczas gry wymusza na uczestnikach szybkie analizowanie sytuacji i dobieranie właściwej taktyki. Niejednokrotnie najmniejszy szczegół może zadecydować o wygranej. Ilość posiadanych zasobów czy też liczebność wojska to element, który może przechylić szalę zwycięstwa na naszą korzyść. Gry planszowe strategiczne, które są dostępne w naszej ofercie, rozwijają w graczach umiejętność logicznego myślenia i analizowania sytuacji. Pozwalają wykreować świat zgodnie z własnymi upodobaniami. Przenieś się na pola wielkich bitew, rozwijaj potężne metropolie, zarządzaj zasobami i stań się mistrzem strategii i planowania!