• Kategorie
  • Szukaj
  • Gry planszowe imprezowe

Co można robić wieczorami? Wiele rzeczy. Umówić na wspólne zakupy czy gotowanie. Można iść na spacer, czytać książkę, słuchać muzyki. Zrobić ogromną ilość popcornu i włączyć ulubiony serial. Urządzić maraton filmowy. Posiedzieć i pogadać ze znajomymi czy rodziną. Świetnym urozmaiceniem mogą być jednak planszówki. A kiedy zabawa w gronie przyjaciół nieco wytraca tempo, gry planszowe imprezowe wniosą nową energię i wiele dobrego humoru!

Poznaj nasze gry planszowe imprezowe

Gry planszowe imprezowe mają za zadanie zintegrować zgromadzone towarzystwo i zapewnić rozrywkę. Pozwalają wszystkim lepiej się poznać, dając mnóstwo dobrej zabawy! Niektóre z gier mogą być nawet nieco bardziej pikantne, ale zawsze dowcipne. Niekiedy nawiązują do okoliczności spotkania. Wymagają specjalnych kart lub planszy. Opierają się często na skojarzeniach i szybkim refleksie (jak kultowa już gra 5 Sekund). Właśnie dlatego w trakcie rozgrywki jest tyle śmiechu!

Jak wybrać grę planszową imprezową?

Wybór zależy od wielu czynników: tematyki, liczby graczy, stopnia interakcji między nimi (gra się indywidualnie lub formuje drużynę) czy długości trwania zabawy. Na szczęście wybór jest tak szeroki, że każdy miłośnik planszówek znajdzie u nas coś odpowiedniego dla siebie. Potem wystarczy po prostu we właściwym momencie wyjąć z szafy pudełko i zaprosić do wspólnej zabawy, by zapewnić towarzystwu rozrywkę do samego rana! Goście będą bardzo zadowoleni z takiego urozmaicenia wieczoru, a miłe wspomnienia zostaną z graczami na długo.

Imprezowe gry planszowe na spotkania z przyjaciółmi

Oglądanie telewizji, rozgrywki na konsoli czy komputerze albo po prostu rozmowy przy stole to najczęstsze okoliczności spędzania wolnego czasu w gronie bliskich i znajomych. Istnieje jednak alternatywa dla osób, które lubią nieco inną formę aktywnego wypoczynku w grupie. W zaciszu domowym można postawić na gry planszowe imprezowe. To gwarancja: zaangażowania uczestników w wybrany temat, dobrego humoru, nieprzewidzianych rezultatów, a także poznania przyjaciół od nieco innej strony. W tej kategorii artykułów można znaleźć tytuły dla dorosłych, poruszające bardziej pikantne lub odważne tematy. Są również rozgrywki dla całych rodzin, polegające na zabawnych albo szybkich odpowiedziach skojarzeniowych. Takie planszówki niezależnie od wieku pobudzają kreatywność oraz umiejętności logiczne.

Atrakcyjna tematyka imprezowych gier planszowych

Decydując się na zakup wybranego tytułu, należy wziąć pod uwagę kilka kluczowych kwestii. Tymi cechami są między innymi:

  • liczba graczy,
  • stopień trudności,
  • poziom interakcji pomiędzy uczestnikami,
  • czas na odpowiedź,
  • zakres losowości.

Prezentowane gry planszowe imprezowe z jednej strony mogą bazować na wiedzy i znajomości danego tematu, z drugiej zaś - stawiać na pewien element zaskoczenia. Podział dotyczy również tematyki popularnych planszówek. Serie „7 Cudów Świata” czy „Carcassonne” nawiązują do legend oraz mitycznych historii. „Cortex” i „Tajniacy” to rywalizacje słowno-logiczne. I wreszcie, „Karty Dżentelmenów”, czyli gra dla odważnych oraz bezpruderyjnych. Każdy znajdzie coś dla siebie.