• Kategorie
  • Szukaj
  • Karty do gry w brydża

Karty do gry

Karty - nie tylko te do gry w brydża - ale ogólnie karty są ponad tysiącletnim wynalazkiem! Co jest sekretem tego, że od tak wielu pokoleń cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem? Mimo ciągłego rozwoju technologicznego gra w karty dalej jest niezwykle popularna. Kto z was może szczerze powiedzieć, że zna kogoś kto nigdy nie grał w karty?

Jeśli interesuje Cię szeroki wybór kart do gry to zajrzyj tutaj.

Karty brydżowe

Brydż jest stale bardzo popularny w Polsce, a w niektórych krajach świata nawet bardziej popularny niż kiedykolwiek wcześniej. Z tego powodu produkuje się karty specjalnie dedykowane do brydża.

Czym różnią się karty brydżowe od innych kart do gry? Przede wszystkim karty brydżowe charakteryzują się tym, że są nieco węższe niż tradycyjne karty stosowane np. w pokerze. Wymiar kart brydżowych to 58 x 88 mm. Dzięki temu wachlarz trzynastu kart z rozdania brydżowego jest dużo prościej utrzymać w ręce i uporządkować.

Co jeszcze jest charakterystycznego dla kart brydżowych? Zdarza się, że dla poprawienia czytelności mają dodatkowo powiększone indeksy, albo wyróżniony kolor karo i trefl. Pierwszy bywa malowany na pomarańcz zamiast czerwonego, drugi pojawia się w odcieniach szarości zamiast czerni. Dzięki tym zabiegom unika się pomyłek i łatwiej jest dojrzeć zagrane karty mimo przesłon turniejowych.

Karty brydżowe dostępne w sklepie Zgrany.pl posiadają w opisach wszystkie informacje, które mogą się okazać przydatne podczas zakupów.

Sklep brydżowy Zgrany.pl

Jeśli jest jeszcze coś co możemy polecić to zapraszamy do zapoznania się z ofertą: