• Kategorie
  • Szukaj
  • Proste gry planszowe dla początkujących

Gry planszowe dla początkujących graczy

Wiele osób poszukuje odpowiedzi na pytania: Jakie gry planszowe dla początkujących są najlepsze? Jak zacząć przygodę z grami planszowymi? Najlepiej wybrać gry sprawdzone, polecane przez innych graczy i posiadające łatwe i przejrzyste zasady. W tej  kategorii znajdują się gry, od których wielu graczy zaczynało swoją przygodę z planszówkami. Jeśli jest to Twoje pierwsze spotkanie z grami towarzyskimi to proponujemy zacząć od zaprezentowanych tutaj tytułów.

Gry takie jak Catan, Carcossonne czy Splendor są idealne, żeby rozpocząć od nich swoją przygodę i złapać planszówkowego bakcyla. Jeśli chcesz zarazić swoich znajomych grami planszowymi to warto jest sięgnąć właśnie po te tytuły. Dla początkujących polecamy również Dixit.

Proste zasady, szybka nauka

Gry planszowe zaprezentowane w tej kategorii posiadają stosunkowo proste zasady, zawarte w krótkiej instrukcji. Nauka gry jest łatwoprzyswajalna, a rozgrywka przyjemna i jednocześnie pasjonująca. Są to gry, od których się zaczyna i do których się wielokrotnie wraca - wtedy kiedy chcemy pokazać komuś nowemu naszą pasję jaką są planszówki, i wtedy kiedy sami chcemy zagrać w coś prostego i przyjemnego.

Proste gry planszowe dla początkującego

Najlepiej zanurzyć się w świat gier planszowych wybierając gry o prostych i łatwych zasadach. Gry których instrukcja ma tylko kilka stron (a czasem nawet jedną), zasady nie są specjalnie złożone i wytłumaczenie ich innym może zająć góra kilkanaście minut. Rozgrywki są szybkie i przyjemne, a mechanika spodoba się graczom w każdym wieku - dla dorosłych będzie wystarczająco ciekawa, dla dzieci wystarczająco prosta. Tak samo, osoby starsze nie powinny mieć trudności ze zrozumieniem zasad.