• Kategorie
  • Szukaj
  • Bidding Boxy i pudełka licytacyjne do brydża

Bidding Boxy czyli pudełka licytacyjne

Bidding boxy służą do licytacji brydżowej. To małe pudełka najczęściej plastikowe, lub drewniane zawierające kartki licytacyjne, których używa się podczas pierwszej części gry w brydża - licytacji. Bidding Boxy zostały wynalezione w 1962 roku w Szwecji i po raz pierwszy użyte na arenie międzynarodowej podczas Światowych Mistrzostwach Brydża w 1970 roku.

Istnieje bardzo wiele wzorów, kształtów i rozmiarów Bidding Boxów. Te które prezentujemy w sklepie brydżowym Zgrany.pl są sprawdzone, wysokie jakościowo, wytrzymałe i stabilne.

Jak skonstruowane są Bidding Boxy

Bidding boxy dostępne na rynku potrafią mieć przeróżne kształty i mechanizmy działania. Cechą wspólną jest to, że są wygodnym pudełkiem - najczęściej z plastiku, rzadziej z drewna, zawierającym kartki licytacyjne. Sklep brydżowy Zgrany.pl dba o to, żeby sprzedawane przez niego Bidding boxy były praktyczne, solidne i stabilne. Dzięki temu rzadziej spadają ze stolika brydżowego i mogą służyć znacznie dłużej posiadaczowi.

Kartki licytacyjne obejmują wszystkie możliwe w brydżu odzywki od 1♣ do 7 BA. Kartka licytacyjna przedstawiająca każdą kolejną odzywkę jest nieco krótsza od poprzedniej, co pozwala na szybkie wybranie odpowiedniej odzywki i zachowanie porządku w Bidding boxie. Do tego każde pudełko zawiera kilka kart X, XX i PAS oraz po jednej karcie reprezentującej STOP i ALERT.

Jak dobrać odpowiedni Bidding Box?

Wszystkie Bidding Boxy znajdujące się w ofercie sklepu zgrany.pl nadają się do gry sportowej i robrowej w brydża. Coraz popularniejszymi na turniejach w Polsce są klasyczne Bidding Boxy duńskich brydżystów oraz ich zminiaturyzowana wersja.

Jak licytować z Bidding Boxem?

Licytacja przy użyciu Bidding boxów służy przede wszystkim do uniknięcia nielegalnego przekazywania informacji o ręce (posiadanym układzie kart) partnerowi. Kładąc kartki licytacyjne zamiast wymawiać kolejne odzywki na głos ograniczamy przekazywanie informacji o karcie tonem i brzmieniem głosu. Po drugie leżące na stole kartki licytacyjne umożliwiają przypomnienie sobie przebiegu licytacji bez potrzeby pytania o nią.

Licytacja przy użyciu Bidding Boxa krok po kroku

  1. Chwyć odzywkę, którą chcesz użyć pomiędzy kciuk i palec wskazujący wraz ze wszystkimi wcześniejszymi odzywkami.
  2. Połóż wszystkie odzywki po lewej stronie stołu przed sobą.
  3. W Bidding boxie powinny zostać wszystkie wyższe odzywki.
  4. Kiedy kolejka licytacyjna wróci do Ciebie ponownie złap właściwą odzywkę wraz ze wszystkimi poprzednimi i połóż je na już leżącej na stole, Twojej wcześniejszej odzywce, tak żeby nie zasłonić jej symbolu - nieco bardziej na prawo.
  5. Po skończonej licytacji odłóż karty symbolizujące PAS, X i XX na swoje miejsce, a następnie chwyć wszystkie pozostałe odzywki razem i odłóż do pudełka z tyłu, za niewykorzystanymi odzywkami.

W ten sposób z pewnością zachowasz w Bidding Boxie porządek.

Sklep brydżowy Zgrany.pl

image