• Kategorie
  • Szukaj
  • Catan (Osadnicy z Catanu)

Któż nie zna serii gier dziejących się na wyspie Catan?!

Ludzie z twojej ekspedycji budują dwie pierwsze osady. Na szczęście niezamieszkana jeszcze ziemia jest bogata w zasoby naturalne. Budujesz drogi i nowe osady, które w końcu stają się miastami. Czy uda Ci się zdobyć supremację na Catanie? Na scenie dominuje handel barterowy. Niektórych zasobów masz pod dostatkiem, inne są rzadkie. Ruda za wełnę, cegła za tarcicę - wymieniasz się w zależności od tego, co jest potrzebne do Twoich aktualnych projektów budowlanych. Postępuj strategicznie! Jeśli umieściłeś swoje osady w odpowiednich miejscach i umiejętnie handlujesz swoimi zasobami, to szanse będą na twoją korzyść. Ale Twoi przeciwnicy też są sprytni.

Gra Catan

Po raz pierwszy wydana w Niemczech w 1995 roku jako Die Siedler von CATAN, a następnie w języku angielskim jako The Settlers of CATAN w 1996 roku, CATAN obchodzi swoje 25-lecie w 2020 roku.

Aby rozpocząć grę, budujesz planszę gry za pomocą sześciokątnych płytek terenu. Rodzi się Catan - piękna wyspa z górami, pastwiskami, wzgórzami, polami i lasami, otoczona morzem.