• Kategorie
  • Szukaj
  • Gra RPG Diuna: Przygody w Imperium

Czym jest gra fabularna Diuna: Przygody w Imperium?

Diuna to gra RPG stworzona w oparciu oparciu o prozę SF Franka Herberta opisującą w serii Kroniki Diuny pustynną planetę Arrakis oraz losy zarządzającej nią korporacji i feudałów.

Jaki jest świat Diuny?

Akcja dzieje się w dalekiej przyszłości, w okolicy dwudziestego czwartego tysiąclecia. Ludzkość skolonizowała wiele planet galaktyki, a istniejące systemy polityczne, ekonomiczne i kulturowe ukształtowały się między innymi w straszliwej wojnie z myślącymi maszynami.

Władzę sprawuje Imperator, ale tak naprawdę polityka targana jest przez Wielkie Rody, Gildie i Konsorcja, Szkoły i frakcje, które zawzięcie prowadzą intrygi i mniej lub bardziej skryte wojny i zmagania o panowanie nad bogactwami Diuny w tym przyprawą zwaną Melanżem.

Więcej można przeczytać w opisie podręcznika podstawowego.

Od czego zacząć przygodę z Diuną?

Najlepiej od zakupienia podręcznika podstawowego, można również pokusić się o dodatki takie jak dedykowane kości, czy ekran mistrza gry, ale nie są one niezbędne. Do gry wymagane są kości k20.

Proponujemy również kolekcjonerski, limitowany komplet Harkonnen zawierający wszystko co jest potrzebne do klimatycznych przygód w świecie Diuny.

Co jeszcze można powiedzieć o Diunie?

Kroniki Diuny od dawna inspirują twórców, na podstawie powieści powstały liczne jej kontynuacje, filmy, gry komputerowe, planszowe oraz gra RPG Diuna: Przygody w Imperium, którą właśnie prezentujemy i polecamy.