• Kategorie
  • Szukaj
  • Sklep brydżowy - Akcesoria brydżowe

Brydż to wspaniała i rozwijająca gra!

Jeżeli już grasz w brydża, to na pewno o tym wiesz. Jeżeli dopiero się uczysz, albo zamierzasz nauczyć to szybko się o tym przekonasz!

Niegdyś kojarzony tylko z salonami, zadomowił się z czasem w każdym domu. Jeszcze nie tak dawno, znajomość zasad brydża leżała w dobrym tonie.

Brydż jest typowo logiczną grą karcianą. Jego początki sięgają aż do XVI-sto wiecznej Anglii! Wywodzi się bezpośrednio z gry zwanej Wist, a jego obecny kształt bierze swoje początki już w drugiej połowie XIX w.

Brydż jest grą sportową, lub towarzyską (tak zwany brydż robrowy), w którą gra się w cztery osoby - dwie pary grające przeciwko sobie. Gra w brydża wymaga nie tylko jasnego umysłu i znajomości złożonych zasad, ale także współpracy i zaufania do partnera.

W brydża gra się jedną talią kart, ale jest znacznie wygodniej jeśli ma się ich kilka. A najprzyjemniej jeśli są to eleganckie i dedykowane karty zakupione w specjalistycznym sklepie brydżowym.

Jakich akcesoriów potrzeba do gry w brydża?

W sklepie brydżowym Zgrany.pl znajdziesz wszystko co będzie Ci potrzebne do gry w brydża... oprócz pozostałej trójki graczy.

Nie obejdzie się bez kart, oraz bidding boxów - pudełka licytacyjne są konieczne do gry sportowej w brydża i bardzo pomocne podczas rozgrywania robra. Gra w brydż jest najprzyjemniejsza, kiedy karty rozkładamy na stoliku przykrytym zielonym obrusem, w klimat mogą nas wprowadzić kubki z motywem karcianym.

W sklepie brydżowym Zgrany.pl znajdziesz na pewno:

Jak nauczyć się grać w brydża?

Jeśli interesuje Cię nauka gry w brydża, to z pewnością powinieneś zajrzeć na stronę Kursy Brydżowe, tam znajdziesz ofertę nauczycieli brydża.

Nauka i samodzielne doskonalenie gry w brydża może być możliwa dzięki książkom i poradnikom brydżowym.

Jak kupić odpowiedni poradnik brydżowy?

Oferta książek i poradników brydżowych w sklepie Zgrany.pl jest dość szeroka. Możesz wykorzystać filtry aby wybrać książkę o interesującej Cię tematyce:

  • licytacja
  • rozgrywka
  • obrona
  • wistowanie

Albo o odpowiednim poziomie zaawansowania. O książkach i ich treści dowiesz się bezpośrednio z opisów każdej z nich.