• Kategorie
  • Szukaj
  • Gry planszowe w klimacie fantasy

Gry Planszowe w Klimacie Fantasy

Świat fantastyczny jest nieodłącznym elementem kultury, można byłoby spekulować czy powstawał wraz z pierwszymi mitami, czy też z pierwszym człowiekiem w jego nieograniczonej wyobraźni...

W każdym razie przez Gry Planszowe w klimacie fantasy rozumiemy wszystkie gry osadzone w uniwersach i światach, w których magia, zaklęcia, tajmne artefakty oraz epiccy bohaterowie są codziennością... z pewnością nie zabraknie smoków, orków i innych, pokrewnych im bestii.

Jakie gry planszowe można znaleźć w klimacie fantasy?

Do klasyk gier fantasy należy seria Talisman: Magia i Miecz, a do najbardziej poszukiwanych białych kruków gry ze Świata Dysku T. Prachetta.

Świat fantastyczny w kulturze masowej rozpropagował J. R. R. Tolkien swoją powieścią Władca Pierścieni, znajdziemuy dużo gier ze Śródziemia. Ale poza nimi odnajdziemy w tym klimacie również gry ze świata Wiedźmina wykreowanego przez A. Sapkowskiego, Harrego Pottera, Gry o Tron i całą masę pomniejszych gier opartych o fantastyczne światy pełne mitów i legend jak Brzdęk - nie drażnij smoka, serię gier w świecie Warhammera czy Drako.