• Kategorie
  • Szukaj
  • Karty do gry

Talie kart do gry

Mamy szeroką ofertę talii kart - zarówno kolekcjonerskich, limitowanych, jak i zwyczajnych popularnie używanych do gry w brydża, pokera, remika, kanastę, tysiąca jak i wiele innych gier karcianych.

W naszym sklepie znajdziesz karty w różnych rozmiarach produkowane tylko przez renomowanych producentów takich jak Piatnik czy USPCC.

Karty do gry

Historia kart sięga IX w. i wywodzi się z Chin. W Europie stały się popularne już na początku drugiego tysiąclecia. Nie zawsze kolory kart nazywały się tak jak teraz: Pik, Kier, Karo, Trefl. W północnych Włoszech były to Maczugi, Kielichy, Monety i Miecze, a w Polsce jeszcze nie tak dawno: Wino, Czerwo, Dzwonek i Żołądź.

Nie ważne jak pasjonująca i długa jest historia kart do gry i gier karcianych, najbardziej niesamowite jest to, że w karty gra się nieprzerwanie, aż do teraz. I nic nie wskazuje na to, aby mimo rozwoju internetu i technologii miało się to kiedykolwiek skończyć.

Wymiary kart do gry

Mało osób o tym wie, ale talie kart potrafią mieć różne wymiary, zależnie od gry, do której są przeznaczone. Talia talii nie równa. I tak wyróżniamy dwa standardowe rozmiary kart do gry oraz wiele pomniejszych:

  • karty brydżowe - 57 x 88 mm
  • karty pokerowe - 63 x 88 mm
  • karty do pasjansa - mniejsze od standardowych
  • karty do tarota i wróżenia - większe od standardowych

Producenci kart do gry

Do najsłynniejszych producentów kart brydżowych należy m.in. wiedeńska firma Piatnik ze swoją długą historią i wysoką renomą. Każdy powinien mieć w domu przynajmniej jedną talię kart tej firmy. Niektórzy uważają, że Piatnik jest synonimem kart w ogóle.

Pokerzyści z pewnością kojarzą karty produkowane przez firmę Bicycle o charakterystycznym wzorze aniołków jadących na rowerach, na koszulce.

Najbardziej znaną polską marką produkującą karty jest rodzime wydawnictwo Trefl. Słynące z długiej historii, wysokiej jakości i niezwykłej staranności o produkt.

Kolekcjonowanie kart do gry

Kolekcjonowanie kart do gry jest nadal niezwykle popularne. Można kolekcjonować całe talie, a można kolekcjonować jedynie wybraną kartę - Joker jest nie potrzebny do większość gier więc zbieranie tej karty wydaje się najrozsądniejsze. Jokery można układać w albumie, a talią dalej cieszyć się podczas gry.

Nie ważne czy zbierasz całe talie czy tylko pojedyncze karty. Wielorakość wzorów, kolorów i wydawnictw sprawia, że można oddać się kolekcjonerskiej pasji na całe życie. Jeśli szukasz kart kolekcjonerskich, edycji specjalnych i limitowanych to z pewnością znajdziesz je w sklepie Zgrany.pl

Masz już karty?

Jeśli masz już karty to czego Ci jeszcze potrzeba? Poniżej znajdziesz kilka sugestii.