• Książka: Koń Pociągowy Szkoła Wistu, K. Martens, M. Sakr

Dobry wist to jeden z najważniejszych elementów w brydżu

Brak towaru
45.00
Wpisz swój e-mail
Wysyłka w ciągu 24 godziny
Cena przesyłki 14
Paczkomaty InPost 14
Kurier 18
Kurier (Pobranie) 25
Zamów na prezent 25
Dostępność Brak towaru
Waga 0.15 kg
Zostaw telefon

Koń Pociągowy Szkoła Wistu

Każdy brydżysta potrzebuje Konia Pociągowego, który niezmordowanie, solidnie i rzetelnie, rozwikłuje rozdanie za rozdaniem. Bezbłędnie liczy do trzynastu i do czterdziestu, potrafi przewidzieć co się stanie w siódmej lewie i obronić się przed wpustką czy przymusem (...)

Książka Koń Pociągowy Szkoła Wistu jest przeznaczona dla początkujących, którzy chcą poprawić swoją grę w obronie. Ale także dla młodych ekspertów, którzy chcieliby uzupełnić braki w swoim brydżowym wykształceniu.

Książka pełna jest problemów brydżowych czekających na rozwiązanie. Z każdą kolejną, rozwiązaną wistową zagadką czytelnik będzie pogłębiał swoje umiejętności oceny karty, wistu i obrony.

Książka jest dobrym pomysłem na prezent dla brydżysty. Warto jest mieć ją w swojej biblioteczce.

Autorzy - Krzysztof Martens i May Sakr

Krzysztof Martens jest powszechnie znanym Arcymistrzem Światowym gry w brydża i jednym z najwybitniejszych brydżystów w historii. Był wielokrotnym zdobywcą tytułów mistrzowskich oraz jest autorem wielu książek o tematyce brydżowej. May Sakr jest libańską brydżystką mieszkającą w USA. Studentką Krzysztofa Martensa, która ma na swoim koncie wiele brydżowych nagród i osiągnięć, i która niejednokrotnie grała wspólnie w parze z Krzysztofem Martensem w parze mixtowej.

Spis treści książki Koń Pociągowy

  1. Nauka Myślenia
  2. Kształtując nawyki
  3. Manewry wistowe
  4. Bezpieczeństwo i współpraca
  5. Myśl jak ryba

Szczegóły książki Koń Pociągowy

  • 234 strony
  • okładka miękka
  • Tytuł: Koń Pociągowy, Szkoła Wistu
  • Autorzy: Krzysztof Martens i May Sakr

Fragment wstępu książki

W brydża sportowego zacząłem grać w wieku osiemnastu lat, na pierwszy sukces ­— mistrzostwo mojego rodzinnego miasta — ­czekałem rok. Do zdobycia mistrzostwa Europy (Birmingham 1981) potrzebowałem jedenastu lat, a do mistrzostwa olimpijskiego (Seattle 1984) — czternastu. Dzisiaj obserwuję karierę bardzo utalentowanego polskiego gracza — Michała Klukowskiego, który w wieku dwudziestu jeden lat ma w dorobku trzy tytuły mistrza świata i kilka medali mistrzostw Europy. Jako doświadczony trener i coach brydżowy mam świadomość konsekwencji. Michał, po solidnej edukacji w brydżowej szkole podstawowej, przeskoczył od razu na brydżowy uniwersytet. Brakuje mu, podobnie jak i wielu innym wybitnym młodym zawodnikom solidnych podstaw, jakie daje szkoła średnia.

 

Przymus podwójny bądź krzyżowy egzekwują w mgnieniu oka. Fałszywe Splintery czy cue bidy, agresywne bloki, bezlitosne karne kontry przychodzą im z łatwością. Kłopoty zaczynają się tam, gdzie liczy się zwykłe rzemiosło. Do tego potrzebny jest Koń Pociągowy, który rzadko trafia do biuletynu, ale niezmordowanie, solidnie i rzetelnie, rozwikłuje rozdanie za rozdaniem. Bezbłędnie liczy do trzynastu i do czterdziestu, potrafi przewidzieć, co się stanie w siódmej lewie i obronić się przed wpustką bądź przymusem. Czy pamiętacie Boxera z „Folwarku zwierzęcego” Orwella? Wielkiego konia pociągowego, silnego, pracowitego i uczynnego. Wyobraźcie sobie teraz Boxera, jak przy stoliku brydżowym ciągnie wóz obrońców od pierwszej do trzynastej lewy.

Ta książka nie jest kierowana tylko do tych brydżystów, którzy właśnie ukończyli szkołę podstawową i chcą nadal się rozwijać, ale także dla młodych brydżowych ekspertów, którzy powinni powrócić do szkoły średniej i uzupełnić braki w wykształceniu.  

Krzysztof Martens

Poziom książki Dla początkujących, Dla zaawansowanych
Temat książki Obrona, Wist
Autorzy Martens Krzysztof, Sakr May
Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.