Darmowa wysyłka już od 300 zł! *** Zamówienia złożone między 24.12 a 31.12 zostaną wysłane w nowym roku!
-
Książka: Koń Pociągowy Szkoła Wistu, K. Martens, M. Sakr
Dobry wist to jeden z najważniejszych elementów w brydżu
Wpisz swój e-mail |
Cena przesyłki | 14 |
Kod kreskowy | |
EAN |
Koń Pociągowy Szkoła Wistu
Każdy brydżysta potrzebuje Konia Pociągowego, który niezmordowanie, solidnie i rzetelnie, rozwikłuje rozdanie za rozdaniem. Bezbłędnie liczy do trzynastu i do czterdziestu, potrafi przewidzieć co się stanie w siódmej lewie i obronić się przed wpustką czy przymusem (...)
Książka Koń Pociągowy Szkoła Wistu jest przeznaczona dla początkujących, którzy chcą poprawić swoją grę w obronie. Ale także dla młodych ekspertów, którzy chcieliby uzupełnić braki w swoim brydżowym wykształceniu.
Książka pełna jest problemów brydżowych czekających na rozwiązanie. Z każdą kolejną, rozwiązaną wistową zagadką czytelnik będzie pogłębiał swoje umiejętności oceny karty, wistu i obrony.
Książka jest dobrym pomysłem na prezent dla brydżysty. Warto jest mieć ją w swojej biblioteczce.
Autorzy - Krzysztof Martens i May Sakr
Krzysztof Martens jest powszechnie znanym Arcymistrzem Światowym gry w brydża i jednym z najwybitniejszych brydżystów w historii. Był wielokrotnym zdobywcą tytułów mistrzowskich oraz jest autorem wielu książek o tematyce brydżowej. May Sakr jest libańską brydżystką mieszkającą w USA. Studentką Krzysztofa Martensa, która ma na swoim koncie wiele brydżowych nagród i osiągnięć, i która niejednokrotnie grała wspólnie w parze z Krzysztofem Martensem w parze mixtowej.
Spis treści książki Koń Pociągowy
- Nauka Myślenia
- Kształtując nawyki
- Manewry wistowe
- Bezpieczeństwo i współpraca
- Myśl jak ryba
Szczegóły książki Koń Pociągowy
- 234 strony
- okładka miękka
- Tytuł: Koń Pociągowy, Szkoła Wistu
- Autorzy: Krzysztof Martens i May Sakr
Fragment wstępu książki
W brydża sportowego zacząłem grać w wieku osiemnastu lat, na pierwszy sukces — mistrzostwo mojego rodzinnego miasta — czekałem rok. Do zdobycia mistrzostwa Europy (Birmingham 1981) potrzebowałem jedenastu lat, a do mistrzostwa olimpijskiego (Seattle 1984) — czternastu. Dzisiaj obserwuję karierę bardzo utalentowanego polskiego gracza — Michała Klukowskiego, który w wieku dwudziestu jeden lat ma w dorobku trzy tytuły mistrza świata i kilka medali mistrzostw Europy. Jako doświadczony trener i coach brydżowy mam świadomość konsekwencji. Michał, po solidnej edukacji w brydżowej szkole podstawowej, przeskoczył od razu na brydżowy uniwersytet. Brakuje mu, podobnie jak i wielu innym wybitnym młodym zawodnikom solidnych podstaw, jakie daje szkoła średnia.
Przymus podwójny bądź krzyżowy egzekwują w mgnieniu oka. Fałszywe Splintery czy cue bidy, agresywne bloki, bezlitosne karne kontry przychodzą im z łatwością. Kłopoty zaczynają się tam, gdzie liczy się zwykłe rzemiosło. Do tego potrzebny jest Koń Pociągowy, który rzadko trafia do biuletynu, ale niezmordowanie, solidnie i rzetelnie, rozwikłuje rozdanie za rozdaniem. Bezbłędnie liczy do trzynastu i do czterdziestu, potrafi przewidzieć, co się stanie w siódmej lewie i obronić się przed wpustką bądź przymusem. Czy pamiętacie Boxera z „Folwarku zwierzęcego" Orwella? Wielkiego konia pociągowego, silnego, pracowitego i uczynnego. Wyobraźcie sobie teraz Boxera, jak przy stoliku brydżowym ciągnie wóz obrońców od pierwszej do trzynastej lewy.
Ta książka nie jest kierowana tylko do tych brydżystów, którzy właśnie ukończyli szkołę podstawową i chcą nadal się rozwijać, ale także dla młodych brydżowych ekspertów, którzy powinni powrócić do szkoły średniej i uzupełnić braki w wykształceniu.
Krzysztof Martens